Przez ostatnie kilka dni, Tygryski rozmawiały o zmianach zachodzących w przyrodzie w okresie przedwiośnia. Poznaliśmy znaczenie przysłowia „W marcu, jak w garncu”, z dostępnych obrazków układaliśmy marcową pogodę. Mama Piotrusia przeczytała nam kilka bajek. Każdy Tygrysek uzupełniał swój kalendarz pogody, wybierając odpowiednie piktogramy oznaczające zjawiska atmosferyczne. Wykonując doświadczenia i eksperymenty, dzieci dowiedziały się jak powstaje deszcz, jakie kolory ma tęcza i że jest ich siedem, tak jak siedem jest dni tygodnia. Odwiedziła nas mama Bartka, która piosenką nauczyła nas nazw zjawisk atmosferycznych po angielsku. Umiemy śpiewająco! Z wykorzystaniem patyczków uczestniczyliśmy w ćwiczeniach rytmicznych, wykonaliśmy prace plastyczne, nauczyliśmy się piosenki o marcu. To były bardzo pracowite dni.