Niekiedy zastanawiamy się nad pytaniem ,,Co było pierwsze jajko, czy kura?”. Z takim problemem spotkały się dzieci podczas kolejnego przedstawienia muzycznego. Spotkanie poświęcone było wielkanocnemu jajku. Bajarka Agnieszka opowiedziała wszystkim historię dwóch ptaków – małego ptaszka Cza-cza-ta-ta-tu-tu i oraz ważnego dla innych ptaków – króla Feniksa. Z opowieści dowiedzieliśmy się, że wszystkie jajka są bardzo ważne i mają swoją ogromną wartość. Bajarka pokazała również dzieciom japoński teatrzyk kamishibai. Prezentując różne ilustracje przedstawiła przedszkolakom ,,Bajkę o złotym jajku”. Z tej opowieści dowiedzieliśmy się, że bogactwo nie dało ludziom szczęścia. Ludzie, którzy posiadali złote jajko potrafili cieszyć się z prostych rzeczy i różnych codziennych spraw. Podczas koncertu muzycznego druga pani Agnieszka przedstawiła dzieciom jajka wielkanocne, które zostały wykonane różną techniką. Wszyscy z podziwem oglądaliśmy kraszankę zdobioną woskiem. Wspaniale wyglądało też jajko kurpiowskie ozdobione sznurkiem z trzciny. Pani Agnieszka opowiedziała dzieciom w jaki sposób można wykonać jajko drapankę i malowankę. Wszystkie wielkanocne jajka prezentowane przez panią Agnieszkę wyglądały bardzo dobrze. Znamy już sposób wykonania tych ozdób wielkanocnych, więc być może wkrótce spróbujemy wykonać je samodzielnie.