Nasze przedszkolaki, które w ubiegłym roku nie uczestniczyły w ogólnopolskiej akcji Leroy Merlin “Dzieciaki – Sadzeniaki”, miały okazję zrobić to w tym roku – czwartek, 16 marca. Celem akcji jest uczenie dzieci pielęgnacji roślin, rozbudzanie zainteresowań przyrodą. Ponieważ dzieci najlepiej przyswajają wiedzę przez zabawę, nasze przedszkolaki zabawiły się „w przesadzanie kwiatów”. Czwartkowe spotkanie składało się z 2 części: teoretycznej i praktycznej.  Na początku dzieci miały okazję obejrzeć przygotowaną prezentację multimedialną o sadzeniu i uprawie roślin, korzyściach płynących z uprawy roślin dla człowieka, etapów wzrostu roślin, a na końcu mogły sprawdzić swoją wiedzę, odpowiadając na przygotowane pytania. Po prezentacji dzieci sięgnęły po rękawiczki, kolorowe doniczki, kwiaty i zabrały się do pracy. Możliwość samodzielnego sadzenia swojej roślinki była dla każdego przedszkolaka ogromną frajdą. Zanim jednak dzieci przystąpiły do pracy, panie, które poprowadziły czwartkowe warsztaty w bardzo humorystyczny sposób – trafiający do małych ogrodników – przypomniały kolejne etapy sadzenia roślin. Śmiechu i radości było co nie miara, a przy tym ogromna ilość cennych wiadomości. Na zakończenie każdy przedszkolak otrzymał dyplom „Dzieciaka Sadzeniaka”, słodkie niespodzianki, a przede wszystkim mógł zabrać swoją roślinkę do domu. Bardzo dziękujemy paniom: Dominice Drążkowiak i Annie Lewandowskiej za ciekawe spotkanie, przygotowane niespodzianki. To był bardzo pracowity i ciekawy dzień, który na długo pozostanie w pamięci naszych przedszkolaków.