Wanda Chotomska
Marzanna
Płyń sobie Marzanno
Szumiącym potokiem,
Nad morze szerokie,
Nad morze głębokie.
Zgiń, przepadnij zimo,
I nie wracaj do nas,
Na przyjęcie wiosny
Otwórzmy ramiona.

Już od kilku tygodni możemy zauważyć zmiany zachodzące w przyrodzie. Dni są cieplejsze, dłuższe i często słoneczne, nad nami przelatują klucze dzikich gęsi, a w ogródkach i parkach zakwitły pierwsze wiosenne kwiaty. Przyroda budzi się po zimowym śnie. To wszystko znaki nadejścia wiosny. Również przedszkolaki coraz chętniej bawią się na placu zabaw i wystawiają twarze do słońca.

Dzisiaj odbyło się przedszkolne święto pożegnania zimy i powitania wiosny. Wszystkie grupy przedszkolne utworzyły kolorowy korowód z Marzanną. Dzieci przeszły wokół przedszkola niosąc gaiki i kwiaty, śpiewając piosenki. Po głośnym pożegnaniu spalono Marzannę, a przedszkolaki znalazły Wiosnę na placu zabaw.

Przedszkolaki z Ryczywołu potwierdzają nadejście Wiosny!