Wraz z pierwszym dniem wiosny przedszkolaki wyruszyły na wiosenną wycieczkę do Przystani Biskupińskiej – gościnnego zajazdu w Czerniawie. Po podróży autokarem czekały na nas sympatyczne panie animatorki, które zaproponowały nam wiele atrakcji.
Najpierw mogliśmy poznać tajemnice pachnących wiosną mydełek i samodzielnie zrobić swoje mydełko. Następnie pod hasłem „kuchenne rewelacje” wyrabialiśmy ciasto drożdżowe i formowaliśmy bułeczki, a do nich samodzielnie przy użyciu sporej siły mięśni ubijaliśmy śmietanę w kierzynkach na masło. I znów czekało już kolejne zadanie – decoupage na szkle – wiosenne obrazki. Napracowały się nasze rączki, ale efekt był błyskotliwie olśniewający brokatem. Na koniec plany ogniskowe pokrzyżował nam wiosenny deszczyk, ale nie przyćmił on finalnej uczty z kiełbaską z grilla, pyrką z naszym masłem i bułeczkami.
Bardzo owocnie spędziliśmy ten czas, nabywając nowych umiejętności i świetnie się bawiąc.