Przez ostatnie dwa tygodnie, „Tygryski” zdobyły i wzbogaciły swoją wiedzę na temat planet, ich nazw, wielkości oraz kolejności w Układzie Słonecznym. Poznaliśmy  ciekawostki o Ziemi, Słońcu,  Gwiazdach i Księżycu. Uczyliśmy się też o innych ciałach niebieskich, takich jak meteoryty, komety oraz zjawiskach występowania czarnych dziur i drogi mlecznej.  Wiemy, dlaczego mamy dzień i noc.  Dowiedzieliśmy  się dlaczego Księżyc ma czasem kształt rogalika, a innym razem, widoczny jest w całej pełni.  Podczas zabaw badawczych obserwowaliśmy  krążenie planet wokół Słońca. Mama Bartka  nauczyła nas piosenki po angielsku  o rakiecie,  planetach i  Księżycu. Również po angielsku nauczyliśmy się liczyć gwiazdy do 20 ! Wspólnie wykonaliśmy skafander kosmonauty, stworzyliśmy Centrum Badawcze, w którym wzbogacaliśmy swoją wiedzę. Rodzicom oraz wszystkim, którzy przyczynili się do realizacji naszego projektu bardzo dziękujemy za pomoc i zgromadzone materiały.