W czwartek, 23 marca, grupę Tygryski odwiedził dziadek Bartka Stepki – pan Tadeusz Figiel, który  interesuje się Astronomią od 1978 roku, jest długoletnim członkiem Polskiego Towarzystwa Miłośników Astronomii oraz autorem ciekawych artykułów  do astronomicznego czasopisma „Urania i Postępy Astronomii”. Pan Tadeusz  zaprezentował przygotowaną przez siebie prezentację multimedialną na temat Układu Słonecznego, Słońca, Księżyca i gwiazdozbiorów, w bardzo ciekawy sposób opowiedział dzieciom o tajnikach Kosmosu. Odpowiadając na pytania pana Tadeusza, również Tygryski miały okazję wykazać się zdobytą już wcześniej na zajęciach wiedzą. Ogromną atrakcją okazał się przywieziony przez naszego Gościa  teleskop, za pomocą którego mogliśmy obserwować Słońce.  Bardzo dziękujemy za poświęcony nam czas i przekazane wiadomości. Życzymy pogodnego nieba do dalszych obserwacji i rozwijania swoich zainteresowań.