W piątek, 24 marca, odbyło się w Tygryskach  zajęcie otwarte dla rodziców. Ten dzień w naszej grupie upłynął pod hasłem Kosmity i Kosmosu. Zadaniem Tygrysków było wyjaśnienie Kosmicie z innej planety zasad zachowania i postępowania obowiązujących na naszej planecie – Ziemi. Z wyrazu KOSMITA, dzieci układały inne wyrazy, za co od Rodziców otrzymały ogromne brawa. Aktywnie uczestniczyły w zabawie słuchowej, rytmicznej oraz w grupach, na podstawie otrzymanego kodu, wykonały postać Kosmity. Z proponowanymi zadaniami poradziły sobie doskonale, dlatego czekała na nich niespodzianka – zielone, ufoludkowe balony oraz „kosmiczna” zabawa z wykorzystaniem dywanu interaktywnego.

Na zakończenie zajęcia, które jednocześnie było podsumowaniem projektu „Kosmos”, Tygryski zaprosiły do wspólnej zabawy Rodziców. Wykonana gra „dywanowa” –  „Wyprawa na Księżyc”, wzbudziła zarówno u dzieci jak i Rodziców wiele śmiechu i radości. Dzieci doskonaliły umiejętność liczenia, dodawania i odejmowania,  rozpoznawania cyfr, a przede wszystkim miały okazję świetnie się bawić w towarzystwie swoich Rodziców. Ostatecznie wygrali Rodzice, za co od swoich pociech otrzymali ogromne brawa. Ten dzień na długo pozostanie w pamięci „Tygrysków”. Dziękujemy Rodzicom za obecność i wspaniałą zabawę.