Piosenka Majki Jeżowskiej ,,Moja planeta” stała się wielką inspiracją do przeprowadzenia czterotygodniowego projektu edukacyjnego na temat ZIEMIA MOJA PLANETA. Zajączki miały okazję poznać najstarsze dzieje Ziemi, jej zasoby i minerały oraz warunki życia na naszej planecie. Często do naszego projektu włączały się mamy, które w atrakcyjny sposób przedstawiały dzieciom trudne zjawiska. Przeprowadzone doświadczenia, eksperymenty oraz obserwacje pozwoliły Zajączkom udoskonalić umiejętność wyciągania wniosków i wzbogaciły ich wiedzę. Zajączki realizując ten projekt spotkały się również z miłośnikiem astronomii, panem Tadeuszem Figlem, który opowiedział o Ziemi – planecie w układzie słonecznym. Dzieci wiedzą też, że Ziemia woła nas na pomoc, wysyła SOS. Każdy Zajączek wie o tym i chce dbać o swoją Planetę, aby jak najdłużej była zielona i pachniała świeżym powietrzem.
Serdecznie dziękuję wszystkim EKSPERTOM, którzy pomogli nam zrealizować tak ciekawe zadania.

http://