Wielkopolska – nasz region, nasza tradycja

W piątek, 31 marca, po raz kolejny odbyło się w naszym przedszkolu spotkanie z grupą artystyczną Kogel – Mogel. Tym razem spotkanie nosiło tytuł „Wielkopolska nasz region, nasza tradycja”. Ogromną atrakcją  dla dzieci byli członkowie Zespołu  Pieśni i Tańca „Łany” z Poznania. Nasze przedszkolaki miały okazję poznać trzy regiony Wielkopolski: szamotulski, region biszkupizny, region wielkopolski zachodniej oraz charakterystyczne dla nich tańce, odznaczające się rzadko spotykaną w innych regionach kraju dostojnością i powagą. Dzieci poznały również charakterystyczne cechy strojów tancerzy z poszczególnych regionów, wzbogaciły słownictwo. Tancerze zaprezentowali nam najbardziej typowe tańce charakterystyczne dla Wielkopolski takie jak: wiwaty, przodki, chodzone, a także tańce obrzędowe i zabawy taneczne z rekwizytami – wiwatkami, batami i miotłą. Na zakończenie wszyscy nauczyliśmy się ludowej piosenki z klaskaniem „Poszła po wodę”. To było bardzo ciekawe spotkanie. Dziękujemy  za dostarczone nam wrażenia i przekazaną wiedzę.