Realizując temat pracy w gospodarstwie, Tygryski wzbogaciły wiedzę na temat pracy rolnika, hodowli zwierząt oraz wykorzystania maszyn rolniczych. Ponieważ mleko i jego przetwory są bardzo ważne dla naszego zdrowia,  zorganizowaliśmy „Biały Dzień”. Wzbogacaliśmy wiedzę na temat przetworów mlecznych, przeprowadziliśmy eksperyment  „Tornado w mleku” z wykorzystaniem mleka i barwników oraz wykonaliśmy przepyszny deser z bitej śmietany i owoców. Wujek Michalinki – pan Robert Chmielewski i wujek Antosi – pan Krzysztof Grzech,  zorganizowali sobie trochę wolnego czasu w pracach polowych i zaprezentowali nam swoje traktory i siewniki. Maszyny robiły wrażenie !  Dziękujemy bardzo ! Wykonaliśmy prace plastyczne, śpiewaliśmy piosenki, konstruowaliśmy wiejską zagrodę, zorganizowaliśmy wystawę zwierząt z wiejskiego podwórka. To były bardzo ciekawe i pracowite dni.