Chociaż w przeddzień naszej wycieczki pogoda nie zapraszała do wyjazdu, to my mimo wszystko spakowaliśmy plecaki. Nie zapomnieliśmy oczywiście ,,wrzucić” dobrą pogodę, nasze uśmiechy i wielką chęć odkrywania wielkiej przygody. Tak przygotowani wyruszyliśmy do Rogowa – do Rodzinnego Parku Rozrywki – Zaurolandia. Najpierw tropiliśmy dinozaury, zwiedzając ścieżkę edukacyjną. Wszystkie dinozaury nas zachwyciły i chociaż wyglądały groźnie to wcale nas nie przestraszyły. Nasza zabawa w odkrywców trwała dalej, ponieważ zamieniliśmy się w paleontologów i z wielkim zapałem przystąpiliśmy do wykopywania dinozaurów ukrytych w gipsowych bloczkach. Po naszych zajęciach plastycznych przystąpiliśmy do ,,odkrywania” placu zabaw. Znaleźliśmy wiele ciekawych zabaw wykorzystując zjeżdżalnie, huśtawki, ścianki wspinaczkowe oraz park linowy. Wielką atrakcją dla nas była przejażdżka kolorowym pociągiem. Podczas naszych zabaw tryskaliśmy wielką radością, wprost ,,ryczeliśmy” ze szczęścia – prawie tak samo, jak odkryte przez nas dinozaury. W drodze powrotnej odwiedziliśmy jeszcze FIGLO-RAJ – dziecięcy plac zabaw w Rogoźnie, gdzie również bawiliśmy się wyśmienicie.
Szczęśliwi i pełni wrażeń oraz z wieloma pamiątkami w plecakach i kolorowymi balonami w dłoniach wróciliśmy do przedszkola.
TO BYŁ DLA NAS BARDZO SZCZĘŚLIWY DZIEŃ!

http://