W piątek, 12 maja, po raz kolejny spotkaliśmy się z grupą Kogel-Mogel. W tym dniu nasze przedszkolaki mogły się poczuć jak prawdziwi Indianie. Wspólnie z Niedźwiedzią Łapą oraz Płonącą Strzałą tworzyliśmy indiańską muzykę. Wzbogaciliśmy słownictwo i wiedzę na temat życia Indian, ich strojów, przepięknych pióropuszy oraz instrumentów, tworzonych z kamienia, muszli, kaktusa, drewna, kości i skór  bizonów. Dzieci wspólnie z naszymi artystami stworzyły przepiękną indiańską muzykę oraz wykonały taniec wokół ogniska. Indiańskie rytmy, muzyka, stroje zrobiły na nas ogromne wrażenie. Spotkanie, które w bardzo ciekawy sposób poprowadził pan Julian Kuczyński, a  w którym wystąpili: Alberto Gonzalo – Niedźwiedzia Łapa oraz Jorge Ricardo Hortega Estrada – Płonąca Strzała, na długo pozostanie w naszej pamięci.