W dniu 17 maja,  gościliśmy w naszej grupie pana Stefana Grześkiewicza – dziadka Jakuba, który w bardzo ciekawy sposób  opowiedział nam  o życiu pszczół, ich zwyczajach, pracy, hierarchii panującej w ulu i podziale zadań oraz ogromnym znaczeniu pszczół w świecie przyrody. Dzieci miały okazję z bliska obejrzeć pszczoły – robotnice oraz przyrządy potrzebne w pracy pszczelarza – ubranie, dymkę, ramkę. Nasz gość z wykorzystaniem ilustracji pokazał dzieciom jak wygląda królowa, robotnice i trutnie, jak zbudowane są pszczoły i jakie ule budowali dawniej.  Na zakończenie spotkania, wszyscy mogliśmy spróbować słodkiego miodu prosto z ramki. Było bardzo słodko…. Dziękujemy panu Stefanowi za miłą atmosferę, przekazane wiadomości oraz poświęcony nam czas.