Nasza grupa 31 maja wyjechała na przedszkolną wycieczkę do Muzeum Młynarstwa w Jaraczu. Połączyliśmy wycieczkę z obchodami Dnia Mamy i Taty. Dlatego pierwszym punktem wyjazdu była inscenizacja słowno-muzyczna. Dzieci recytowały wiersze, śpiewały i tańczyły dla rodziców na trawiastej scenie pod wiekową lipą. Otrzymały brawa, a rodzice upominki z okazji ich święta. Następnie pan przewodnik oprowadził nas po wystawach i przybliżył historię młynarstwa pokazując kolejno coraz bardziej skomplikowane urządzenia młyńskie. Zwiedziliśmy też młyn wodny oraz poznaliśmy zasady działania wiatraka, czyli młyna wiatrowego. Mogliśmy też samodzielnie przekonać się, ile siły trzeba użyć do wyrobienia mąki i kaszy pracując na stępach ręcznych. Po ciężkiej pracy rodzice przygotowali dla nas kiełbaski na ognisku i słodki poczęstunek. A zwieńczeniem wyjazdu była zabawa na placu zabaw pod wiatrakiem. W pogodnych nastrojach wróciliśmy do domów.