W słoneczny czwartek, 8 czerwca wyruszyliśmy na wycieczkę do Kościana na „WYSPĘ PIRATÓW”, gdzie uczestniczyliśmy w programie edukacyjno-rekreacyjnym „Z Piratami dookoła świata”. Wyposażeni w kapoki, wsiedliśmy na tratwę, by wspólnie z Piratami wyruszyć w podróż pełną niespodzianek i wskazówek umożliwiających odnalezienie ukrytego skarbu. Zostaliśmy pasowani na Piratów otrzymując piracki medal, w indiańskiej wiosce widzieliśmy wigwamy i tańczyliśmy indiański taniec, popłynęliśmy do Egiptu, gdzie zobaczyliśmy piramidę oraz musieliśmy odczytać zaszyfrowane hasło. Pogoda nam dopisała, więc po odnalezieniu skarbu, zjedzeniu lodów, rozpoczęliśmy harce na placu zabaw. W drodze powrotnej odwiedziliśmy jeszcze McDonald’s. Wycieczkę zaliczamy do bardzo udanych, a przeżytą przygodę z Piratami będziemy długo… wspominać.