W tym roku szkolnym dni adaptacyjne zaplanowano na koniec sierpnia, aby dzieci poznały przedszkole przed wrześniowym zgiełkiem. W grupie pszczółek pojawiły się prawie wszystkie przedszkolaki z rodzicami i rozpoczęliśmy wspólną przygodę z przedszkolem.
          Wraz z nadejściem dnia 4 września większość dzieci bez obaw rozpoczęła zajęcia przedszkolne. Najtrudniejszy moment dla dziecka i rodzica to poranne rozstanie. Jednak już po kilku dniach jedni i drudzy nabrali zaufania i pewności, że w przedszkolu czas płynie zgodnie z ustalonym porządkiem i organizowany jest z wielką troską o bezpieczeństwo, opiekę dla dzieci, ale przede wszystkim o ich rozwój społeczno-emocjonalny. Dlatego tak ważna jest zabawa proponowana dzieciom zgodnie z kanonami metodycznymi wychowania przedszkolnego. Czasem jeszcze poleją się łezki z tęsknoty za rodzicami, ale zaraz wysychają, bo czas na zabawę, piosenkę albo rysowanie!