Przez dwa tygodnie w grupie Tygrysków było bardzo smacznie, zdrowo,  kolorowo i owocowo. W tym czasie bowiem realizowaliśmy projekt edukacyjny – OWOCE. Wzbogacaliśmy wiedzę na temat owoców krajowych i egzotycznych. Dowiedzieliśmy się jak wygląda ananas, awokado,  papaja, mango, melon, figa i  granat  – oczywiście nie ten wybuchowy! Wykonaliśmy wiele prac plastycznych, poznaliśmy literkę O. Przygotowaliśmy owocowe smakołyki: owocowe szaszłyki, owocowe obrazki, pieczone jabłka i gofry  – z owocami oczywiście. Mama Jasia, wzbogaciła naszą wiedzę na temat witamin „ukrytych” w owocach. Wyruszyliśmy na wycieczkę do chłodni „Maria” w Rogoźnie, gdzie widzieliśmy jak się produkuje owocowo-warzywne mrożonki. Bardzo dziękujemy za możliwość zwiedzania oraz niespodzianki. Obserwowaliśmy również jesienne prace w sadzie Państwa Szubertów z Ryczywołu, gdzie zostaliśmy obdarowani pysznymi jabłkami – za co również gorąco dziękujemy. Przeprowadzaliśmy różne zabawy badawcze, smakowe, zabawy matematyczne.  Dziękujemy wszystkim, którzy pomagali nam w realizacji naszego projektu. Mamie Dominika – pani Justynie Król, mamie  Michała – pani Magdalenie Gradowskiej, mamie  Antosi – pani Elżbiecie Kukli za zorganizowanie pieczenia gofrów. Mamie Jasia – pani Joannie Kramarz, za przekazanie cennych wiadomości na temat witamin oraz witaminowe niespodzianki. Babci Dawida – pani Ewie Horkawy za pomoc w pieczeniu jabłuszek, a mamie Michalinki – pani Agnieszce Kledzik, za wzbogacenie Centrum Badawczego w  owocowe przetwory. To były niesamowite, pracowite  i owocowe dwa tygodnie wspólnych zabaw i zajęć.