Grupa KOTKÓW przez ostatnie dwa tygodnie realizowała projekt edukacyjny „Warzywa i Owoce”. Projekt ten uczył wielozmysłowego poznawania owoców oraz niektórych warzyw. Z pomocą rodziców stworzyliśmy w naszej sali kąciki z owocami i warzywami, które pomogły w organizowaniu obserwacji, zabaw dydaktycznych, tematycznych i badawczych. Zorganizowaliśmy również zabawy kulinarne, które sprawiły dzieciom dużą radość- przedszkolaki robiły szaszłyki, mus jabłkowy oraz tworzyły swój obrazek owocowy. Maluchy chętnie bawiły się w mini sklepiku z owocami i warzywami używając zwrotów grzecznościowych i licząc papierowe pieniążki oraz zakupione produkty. Podczas zajęć dzieci nauczyły się także piosenki o pomidorku oraz liczyły sylwety owoców i warzyw- układając je w zbiory równo i nierówno liczne, odróżniały warzywa i owoce. Punktem kulminacyjnym projektu było stworzenie sadu na korytarzu przedszkola oraz wyjazd na wykopki do Zawad.