Nasze PRZEDSZKOLAKI w tym roku szkolnym będą mogły rozwijać swoje zainteresowania muzyczne poprzez spotkania z KULTURKĄ. Pierwsza muzyczna audycja poświęcona była FLISAKOM. Poprzez opowieść GÓRALKI KASINECKI I FLISAKA JANICKA dzieci utrwaliły nie tylko wiadomości muzyczne lecz również wiadomości patriotyczne. Tym razem muzycy przedstawili nam podróż flisaków naszą najdłuższą rzeką Wisłą. Mały SMOCZEK opowiedział nam historię swojego dziadka, który mieszkał pod Krakowem, a Góralka Kasinecka zaśpiewała nam o Lipce- małej miejscowości nad Wisłą, gdzie spotkała się ze swoim Janickiem. W muzycznej podróży flisakom pomagały nasze dzieci, które dzielnie wiosłowały tratwą i śpiewały – ,,Hej Flisaku w drogę czas, droga niech prowadzi nas”. W ten sposób odwiedziliśmy jeszcze Toruń i poznaliśmy toruńskie pierniki i naszego astronoma Mikołaja Kopernika. Nasza muzyczna podróż zakończyła się nad morzem, dopłynęliśmy do Gdańska. Wypływając z gór dzieci usłyszały głos trąbity. Ten instrument sygnalizuje flisakom powitanie jak również pożegnanie. Podczas całej podróży dzieci bawiły się przy dźwiękach trąbki i gitary. Ta muzyczna podróż podobała się naszym PRZEDSZKOLAKOM.