Wraz z nadejściem jesieni, rozpoczęliśmy jesienne zabawy badawcze. Tym razem zaczęliśmy poszukiwania w sadzie. Chcieliśmy poznać różne ciekawe i ważne wiadomości na temat owoców. Najpierw zebraliśmy je z naszych sadów lub kupiliśmy w sklepach, ponieważ one stały się dla nas ciekawym materiałem do zabaw badawczych, plastycznych i kulinarnych. Bardzo ważnym dla nas doświadczeniem była wizyta w sadzie w Chmielewie u Państwa Szubertów, gdzie jak prawdziwe Zajączki kicaliśmy aby nazbierać i nazrywać jak najwięcej jabłek wybarwionych jesiennym słoneczkiem. Państwo Szubertowie obdarowali nas jabłuszkami, więc w naszej sali zrobiliśmy owocowe obrazki, sok owocowy, pieczone jabłuszka i zdrowe jabłkowe chipsy. Dziękujemy Państwu Szubertom oraz Pani Jesień za OLBRZYMI kosz jabłek. Ten sad bardzo nam się spodobał, więc wspólnie z grupą Kotków i Tygrysków zrobiliśmy sad w przedszkolnym holu. Świat owocowy okazał się dla nas tak ciekawy, że wyruszyliśmy również na dłuższą wycieczkę do Chłodni Owocowo – Warzywnej ,,Maria” w Rogoźnie. Tam dwie Panie Anie pokazały nam całą ,,masę” owoców i również warzyw. Wiemy już co robi się w tej WIELKIEJ LODÓWCE! Do naszych zabaw zaprosiliśmy ekspertów, którzy pomagali nam przygotować różne pyszności. Dziękujemy wszystkim, którzy pomogli nam odkryć smakowity świat owoców!

http://www.kizoa.com/Movie-Video-Slideshow-Maker/d142482361kP535330630o2l1/jesienny-sad