W piątkowe popołudnie dzieci z grupy Kotków, Tygrysków i Zajączków spotkały się z mieszkańcami Skrzetusza, aby wspólnie pobawić się w jesienne zabawy. ,,Smaczna i zdrowa jesień” – właśnie tak została zatytułowana impreza, podczas której każdy uczestnik spotkania mógł zapoznać się z podstawowymi zasadami udzielania pierwszej pomocy, prezentowanej przez panią ratownik Joannę Kuliberdę. Dzieci miały okazję z wielką radością i zapałem pobawić się w różne konkurencje sprawnościowe z wykorzystaniem jesiennego rekwizytu. Nie zabrakło więc takich konkurencji jak: wykopki, rzut ziemniakiem do celu, bieg z kasztanem, toczenie dyni, kradzież jabłek z sadu sąsiada przechodząc przez dziurawy płot. Wszystkie zabawy ruchowe sprawiły dzieciom i dorosłym wiele radości. Po ,,jesiennej pracy” nadszedł czas na odpoczynek i degustację jesiennych i zdrowych smakołyków – pieczonych jabłek, parowanych ziemniaków z masłem i z solą, pieczonej dyni, soczystej marchewki, pysznych ciast i chipsów jabłkowych. Wszystkim naszym gościom przygotowane ,,produkty regionalne” BARDZO SMAKOWAŁY! Z czego bardzo się cieszyłyśmy. Po krótkim odpoczynku rozpoczęłyśmy zabawy plastyczne, podczas których dzieci świetnie bawiły się wykonując różne jesienne i zdrowe prace. Bardzo dziękujemy wszystkim dzieciom, rodzicom i innym osobom towarzyszącym, jak również mieszkańcom Skrzetusza za liczny udział w spotkaniu. Pani Jolancie Furman – dziękujemy za zaproszenie i serdeczne przyjęcie. Wszystkim DARCZYŃCOM, którzy pomogli nam przygotować tę uroczystość BARDZO DZIĘKUJEMY i cieszymy się, że mogliśmy wspólnie spędzić CIEPŁE, MIŁE I ZDROWE JESIENNE POPOŁUDNIE.

http://www.kizoa.com/Movie-Video-Slideshow-Maker/d143496013kP532166977o2l1/smaczna-i-zdrowa-jesie