Grupa Pszczółek wybrała się w ten piątkowy poranek na wycieczkę – spacer do pobliskiej pieczarkarni firmy Łuk-Mar. Przywitał nas i oprowadził prezes firmy Pan Łukasz Waliński. Dzieci mogły obejrzeć piętrowe stanowiska wzrostu pieczarek w halach, gdzie dostosowuje się warunki oświetlenia, temperaturę i wilgotność optymalnie dla białych grzybków. Pszczółki miały dużo frajdy, gdyż mogły własnoręcznie zbierać pieczarki do pudełeczek i zabrać do domów, jako pamiątkę z przeznaczeniem wykorzystania kulinarnego na pizzę. Obejrzeliśmy też hale, gdzie produkuje się opakowania, pakuje pieczarki i przechowuje. Byliśmy też gośćmi w biurowcu firmowym, gdzie poczęstowano nas cukierkami. Wracaliśmy do przedszkola pełni wrażeń i z pełnymi torbami grzybów.
                   Dziękujemy za miłą gościnę w firmie Łuk-Mar.