Przez ostatnie dwa tygodnie w naszej grupie działy się naprawdę bardzo ciekawe zajęcia. Rodzice Kamila przynieśli do naszej sali ZAJĄCZKA, który powstał z różnych warzyw i to rozbudziło nasze zainteresowania, więc postanowiliśmy rozpocząć projekt badawczy na temat warzyw. Poznaliśmy wiadomości na temat marchewki, dyni i ziemniaków poprzez różne zabawy badawcze, filmy oraz zajęcia kulinarne. Wspólnie z naszymi ekspertami przygotowaliśmy sok marchewkowy, ziemniaczaną zapiekankę i pieczoną dynię. Bardzo ciekawym dla nas doświadczeniem była wycieczka do ogródków działkowych, gdzie wszyscy działkowicze bardzo cieszyli się z naszej wizyty i obdarowali nas wspaniałymi, pysznymi prezentami. Otrzymane prezenty posłużyły też nam do świetnej zabawy w STRAGAN, podczas której utrwalaliśmy nazwy warzyw oraz przeliczanie monet. Wykorzystaliśmy też różne warzywa do prac plastycznych i zabaw teatralnych. Dzięki naszym ekspertom oraz wszystkim działkowiczom, którzy przyjęli nas tak miło mogliśmy swoją wiedzę wzbogacić i bardzo ugruntować – dziękujemy wszystkim bardzo serdecznie.

http://www.kizoa.com/Movie-Video-Slideshow-Maker/d146506531kP467195406o2l1/projekt-warzywa