W poniedziałkowe popołudnie, 23 października, wszyscy chętni rodzice naszego przedszkola mogli uczestniczyć w dwóch przygotowanych dla nich spotkaniach. Pierwsze poprowadził policjant pan Marcin Pietrucha, który poprosił rodziców o zwrócenie szczególnej uwagi na parkowanie samochodów w pobliżu przedszkola tak, aby te nie utrudniały dojazdu autobusom do placówki. Pan Marcin uczulił również rodziców na pojawiające się w naszej Gminie osoby sprzedające środki odurzające, narkotyki, dopalacze. Zapoznał rodziców z objawami pojawiającymi się po ich zażyciu, na które rodzice powinni  zwrócić szczególną uwagę. Nie dotyczy to jeszcze naszych przedszkolaków, ale Ci mają często starsze rodzeństwo i rodzice powinni bacznie obserwować i wychwytywać niepokojące zachowanie swoich pociech.

Drugie spotkanie odbyło się z pedagogiem i terapeutą – Arkadiuszem Hornikiem, który nasze przedszkole odwiedził już po raz drugi. Prowadzący spotkanie posługując się przykładami z życia i swojej codziennej pracy zawodowej jako terapeuta, skłaniał wszystkich obecnych do głębokiej refleksji nad ogromną rolą rodziców w życiu, wychowaniu, rozwoju emocjonalnym i kształtowaniu dziecięcej psychiki małego dziecka. Pan Arkadiusz nie przyjechał krytykować, nie sądził, ale wskazywał na najczęściej popełniane błędy rodzicielskie, niedojrzałe rodzicielskie zachowania wynikające często  z małżeńskich lub partnerskich nieporozumień, których skutki najczęściej i najbardziej odbijają się na najmłodszych domownikach. Rodzice uzyskali kilka wskazówek jak błędów unikać i w jaki sposób naprawiać te, które być może zdarzyło się popełnić. Najbardziej wytrwali, obecni rodzice wyszli zadowoleni i usatysfakcjonowani, a przede wszystkim bogatsi w wiedzę i przemyślenia na temat swojego postępowania i pełnienia dalszej roli rodzica.