W ostatni dzień października grupa KOTKÓW obchodziła Halloween. Dzieci miały okazję poznać tradycje związane z tym popularnym w krajach anglojęzycznych święcie. Na nudę nikt nie mógł narzekać. Zabawę rozpoczął taniec duszków w rytm halloweenowej muzyki. Następnie dzieci oglądały dynie, określały ich kształt, kolor, wielkość oraz przy pomocy Pani Ewy wycinały je, nadając im przerażający wygląd. Tego dnia grupa KOTKÓW wybrała się również do sali ZAJĄCZKÓW, gdzie kontynuowała zabawę halloweenową poznając sprzęt elektryczny jakim jest toster, a po prezentacji sprzętu wszystkie dzieci robiły „pajęczynowe” tosty, które następnie mogły skosztować. Nie zabrakło również zabaw takich jak: „wesoła pajęczyna” czy „wyciąganie jabłka ze studni”. Na koniec w prezencie od milej czarownicy przedszkolaki otrzymały pamiątkowe wycięte dynie- symbol Halloween oraz duszki, które sprawiły im ogromną przyjemność.