Kontynuując projekt unijny „Mobilność edukacyjna kadry szkolnej”, tym razem postanowiliśmy przybliżyć dzieciom tradycję popularnego w krajach anglosaskich święta Halloween. W przedszkolu zapanowała atmosfera „grozy”, korytarzami i salami zawładnęły nietoperze, pająki i… dynie! Efekty tego, co da się wyczarować z tego wciąż mało popularnego u nas warzywa – można zobaczyć w salach naszego przedszkola. W poniedziałek i wtorek, dzieci mogły się przebrać i poznać niektóre zwyczaje, jak choćby najpopularniejsze wśród najmłodszych „cukierek albo psikus” (ang. trick or treat). W wigilię pierwszego dnia listopada, w wielu krajach dzieci  odwiedzają pobliskie domostwa, prosząc o słodycze. Jeśli spotkają się z odmową, wyrządzają mieszkańcom danego domu psikusa. U nas na szczęście obyło się bez figli  :roll

Anna Lubońska