5 listopada – to Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek. W naszej grupie obchodziliśmy to święto w poniedziałek. Każde dziecko z naszej grupy mogło zaprezentować swoją ulubioną książeczkę, pluszową maskotkę – oczywiście ,,bajkową”. Nie zabrakło również chętnych, którzy osobiście zamienili się w bajkową postać prezentując wszystkim swoje fantastyczne stroje. Podczas naszego bajkowego dnia spotkaliśmy się z mamą Zosi. Pani Agnieszka przeczytała nam fragment ,,Kubusia Puchatka” oraz ,,Szewczyka Dratewkę”. Dzieci, które przyniosły książeczki również zaprezentowały innym, opowiadając ciekawe historie. Fajnym fragmentem tego dnia było malowanie twarzy – mogliśmy bardziej utożsamić się z naszą bajkową postacią. Wykonaliśmy również prace plastyczne i obejrzeliśmy ,,Calineczkę” Ten dzień był dla nas okazją do przypomnienia naszych ulubionych bajkowych bohaterów. Bajkowi bohaterowie są dla nas wielką wartością podczas kształtowania właściwych postaw – po prostu uczą nas i przede wszystkim bawią. Często stają się dla nas wzorem do naśladowania. To był bardzo barwny, po prostu bajkowy dzień. Dziękujemy pani Agnieszce, że znalazła dla nas czas w tym ważnym dla nas dniu.

http://www.kizoa.com/Movie-Video-Slideshow-Maker/d150197854kP518498821o2l1/bajkowy-dzie-u-zajczkw