Pan listonosz do naszego przedszkola przyniósł nam tajemnicze pudełko. Z wielką niecierpliwością w piątek, 10 listopada nauczyciele biorący udział w projekcie unijnym wraz z dziećmi z oddziałów – KOTKI, TYGRYSKI, JEŻYKI I ZAJĄCZKI zebrali się w celu sprawdzenia tej niezwykłej przesyłki. Wszyscy z wielkim zaciekawieniem spoglądaliśmy jak pani dyrektor otwierała to pudełko. Po otwarciu wszyscy byli naprawdę szczęśliwi widząc różnorodne prezenty. W przesyłce były zdjęcia naszych, polskich prezentów, które dotarły do walijskiego przedszkola w Cardiff. My natomiast otrzymaliśmy od angielskich przedszkolaków prezenty związane z ich regionem. Mogliśmy obejrzeć własnoręcznie wykonaną mapę, żonkila oraz różne smoki, które związane są z Walią. Wszyscy podziwialiśmy prawdziwą walijską flagę, kapelusz z ludowego stroju. Otrzymaliśmy też bardzo serdeczny list od naszych angielskich przyjaciół oraz różne wierszyki i piosenki jak również przepis na ciasteczka. Przesyłka od angielskich dzieci sprawiła nam wiele radości. Dzięki pani Ani Lubońskiej, która nawiązała współpracę z walijskim przedszkolem, mogliśmy w większym stopniu poznać kulturę krajów anglojęzycznych. Po spotkaniu video oraz wymianie przesyłek czujemy się naprawdę bardzo dobrymi znajomymi dzieci oraz personelu przedszkola w Cardiff.

http://www.kizoa.com/Movie-Video-Slideshow-Maker/d150961630kP596978216o2l1/paczka-od-przedszkolakw-z-cardiff