W związku z realizowaną w przedszkolu innowacją „W zdrowym ciele, zdrowy duch”, w grupie Tygrysków ruch i taniec ma miejsce każdego dnia. Kilka dni temu Tygryski zaprosiły na zajęcia gimnastyczne panią Dyrektor, aby zaprezentować swoje wiadomości i umiejętności na temat zdrowego stylu życia. Na początku na podstawie prostych piktogramów wykazaliśmy się wiedzą i pomysłami na temat jak żyć zdrowo, uczestniczyliśmy w ruchowym quizie „Prawda, fałsz” oraz nauczyliśmy się rymowanki ”Każdy Tygrysek to powie, że gimnastyka to zdrowie”. Po ustaleniu sposobu wykonywania ćwiczeń oraz zasad bezpieczeństwa, rozpoczęliśmy wspinaczki, czołganie, turlanie, przeskoki, czyli nasz tor przeszkód. Dużo radości, śmiechu i emocji dostarczyła nam zabawa z kręglami do której zaprosiliśmy również panią Dyrektor. Na zakończenie wszyscy za aktywność, zaangażowanie i zachowanie bezpieczeństwa otrzymaliśmy Like’a!

 

http://www.kizoa.com/Movie-Video-Slideshow-Maker/d151504306kP580693174o1l1/gimnastyka-to-zdrowie