Zdrowie i dobra kondycja dla każdego Zajączka jest bardzo ważna, dlatego przez dwa tygodnie poszukiwaliśmy odpowiedzi na temat  tego, co ma wpływ na nasze zdrowie i dobre samopoczucie. Naszą kondycję fizyczną wzmacnialiśmy poprzez różne zabawy ruchowe na placu zabaw, stadionie, bieżni, siłowni oraz w naszej sali ćwicząc przy muzyce i na różnorodnym sprzęcie. Wzbogacając wiadomości na temat zdrowego odżywiania wykorzystaliśmy filmy edukacyjne, i poznaliśmy różne grupy produktów spożywczych oraz ich znaczenie dla naszego zdrowia. Potrafimy ułożyć piramidę zdrowia. Wiemy, których produktów należy jeść jak najmniej, ponieważ nie wpływają dobrze na nasz rozwój. Do naszych wspólnych zabaw zaprosiliśmy też dzieci z grupy Misiów. Razem z Misiami wybraliśmy się na stadion, gdzie wspólnie ścigaliśmy się na bieżni. Misie świetnie spisały się podczas zakończenia naszego projektu, gdzie wspólnie bawiliśmy się w grę ,,Milionerzy” Podczas realizacji projektu zaprosiliśmy również panią dyrektor, która obserwowała nasze wiadomości i umiejętności w zakresie tematyki zdrowia i dobrej kondycji. Realizacja tego tematu bardzo mocno ugruntowała naszą wiedzę, wzmocniliśmy też swoją tężyznę fizyczną.

http://www.kizoa.com/Movie-Video-Slideshow-Maker/d154223935kP614932662o2l1/w-zdrowym-ciele—zdrowy-duch