„-Kto jest dzieci przyjacielem?
-Mały miś.
-Kto tajemnic zna tak wiele?
-Mały mis.
-Miś choć mały, choć nieśmiały,
-wielkie serce w sobie ma.
-Pocieszyciel doskonały.
-Każdy misia swego ma.”

   W piątek przedszkolaki z grupy KOTKÓW obchodziły Światowy Dzień Pluszowego Misia. Mimo coraz nowocześniejszych i coraz atrakcyjniejszych zabawek moda na misie nie przemija.
    Tego dnia każde dziecko przyszło do przedszkola ze swoim małym lub dużym przyjacielem – misiem. Duże, małe, kolorowe, puchate i mięciutkie pluszowe misie opanowały grupę KOTKÓW z samego rana . Uroczysty dzień rozpoczął się od układania przyniesionych maskotek w „Krainie Pluszowego Misia”. Następnie dzieci wzięły udział w porannej gimnastyce ze swoim pluszakiem do piosenki “Kubusia Puchatka”. Przedszkolaki obchodziły urodziny misia i wykonały prace plastyczne. Nie zabrakło również misiowych zagadek oraz konkursów. W tym dniu grupa KOTKÓW udała się także do dzieci z grupy TYGRYSKÓW, gdzie przedstawiona została historia pluszowego misia.
    Ten dzień w przedszkolu był pełen uśmiechu oraz wspólnej zabawy, a najwięcej radości sprawiła dzieciom możliwość zaprezentowania swojego ukochanego pluszaka kolegom i zabawa z nim.