27 listopada do grupy Kotków zawitali goście ze Szkoły Podstawowej w Ryczywole. Uczniowie klasy V B, którzy przybyli z wychowawczynią panią Anną Mecger, wystąpili w rolach małych aktorów przedstawiając inscenizację wiersza Jana Brzechwy pt. „Na straganie”.
Sala Kotków faktycznie przemieniła się w stragan, a uczniowie w konkretne warzywka. Nie zabrakło kolorowych pluszowych świeżaków kolekcjonowanych przez młodsze i starsze dzieci. Na uwagę przedszkolaków zasłużyło perfekcyjne opanowanie treści dość długiego wiersza, gesty, mimika i gra uczniów. Występ odznaczał się również walorami edukacyjnymi, ponieważ dostarczył wielu informacji na temat ważności warzyw w codziennej diecie każdego człowieka.
Zachwyt przedszkolaków i gromkie brawa po występie były najlepszą nagrodą za ciekawą i pomysłową inscenizację wiersza. Udanym dopełnieniem spotkania były wspólne zabawy tematycznie dopasowane do treści wiersza.