Wszystkie Tygryski kochają zwierzaki i każdy chciałby mieć swojego małego przyjaciela. Przez ostatnie dwa tygodnie wzbogacaliśmy swoją wiedzę na temat zwierząt domowych. Odwiedził nas pan weterynarz pan – Witold Kruś, który opowiedział nam o swojej pracy i swoich pacjentach. Chętne dzieci wystąpiły w roli ekspertów i zaprezentowały nam swojego zwierzaka. Ala przywiozła do przedszkola papugi: Franka i Franię, Michalinka wzbogaciła naszą wiedzę na temat swojego chomika – Chrupka, a ciocia Ali, pani Magda przyjechała do nas z yorkiem Abi i owczarkiem niemieckim – Nel. Pani Magda cierpliwie odpowiadała na wszystkie pytania przedszkolaków dotyczące pielęgnacji i obowiązków związanych z posiadaniem psa. Wykonaliśmy wiele prac plastycznych, graliśmy w gry multimedialne związane tematyczne ze zwierzętami. Na zakończenie wykonaliśmy ogłoszenie o zbiórce darów dla schroniska „Azorek” w Obornikach oraz „dywanową” grę ”Podaj łapę”. Do wspólnej zabawy i gry zaprosiliśmy grupę Żabek. Teraz już wiemy, że posiadanie zwierzątka to nie tylko przyjemność i  zabawa ale też wielka odpowiedzialność i obowiązek. Dziękujemy wszystkim, którzy pomogli nam zrealizować ten projekt.

 

http://www.kizoa.com/Movie-Video-Slideshow-Maker/d154750462kP488770078o1l1/nasze-pupile