Dnia 4 grudnia w grupie Kotków obchodziliśmy Dzień Górnika, czyli potocznie zwaną ,, Barbórkę”. Tego dnia wszystkie dzieci wykonały czako- wyjściową czapkę górnika. Kotki nauczyły się również recytować tematycznego wiersza pt. ,, Czapka górnicza”, uczestniczyły w zabawach ruchowych przy piosenkach o górnikach, wykonały prace plastyczne. Poznały trudną i niebezpieczną pracę GÓRNIKA, którego postać i specyfika zawodu wprowadziła w zachwyt wszystkie Kotki. Oglądały bajkę o górnikach, uczestniczyły w zabawie badawczej z węglem- dowiedziały się, że węgiel nie tylko służy do ogrzania mieszkań i domów, ale również jest wykorzystywany do produkcji niektórych leków. Dzień okazał się dla dzieci niezwykle interesujący i dydaktyczny, chociażby z tego względu, że zawód górnika nie występuje na naszym terenie.