W listopadzie 2017 Pszczółki realizowały projekt edukacyjny „Jesień deszczowa, ale zdrowa”. Dzieci dowiedziały się o zmianach zachodzących w pogodzie, obserwowały deszcz i chmury. Wspólnie przygotowały „deszczowy zakątek” w holu przy szatni, do którego tworzyły łańcuchy z folii i wstążek, malowały krople deszczu i skręcały bibułę, aby utworzyć plastyczne kałuże. Atrakcją był również spacerek w poszukiwaniu deszczu w pełnym ekwipunku przeciwdeszczowym. Pszczółki odkrywały sposoby na utrzymanie zdrowia i dobrej formy podczas jesieni. Stąd pomysł przygotowania zdrowych surówek pod okiem babci i mamy. Ważne było również motywowanie dzieci do codziennej porcji ruchu i uprawiania sportu. Dlatego w naszym centrum badawczym pojawiły się trofea sportowe. Przy tych tematach nie obyło się bez przypomnienia podstawowych zasad higieny.
                       Pszczółki już wiedzą jak dbać o zdrowie, nawet jeśli aura nie sprzyja.