Przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia to czas pełen oczekiwania i przygotowań. Dzieci z grupy Pszczółek w realizowanym projekcie „Święta tuż, tuż” poznały zwyczaje czasu przedświątecznego. Wspólnie przygotowały kartki z życzeniami świątecznymi dla samotnych z naszej gminy, które zostały wręczone przez naszych przedstawicieli: Marysię i Antosia podczas wigilii dla samotnych organizowanej przez GOPS w Ryczywole. Dziękujemy Pani Dyrektor GOPSu za współpracę w tym przedsięwzięciu. Nasze kartki powędrowały też do chorych dzieci, które również kiedyś były przedszkolakami: do Marcelina Statnik oraz przesłały kartkę do Julki Izydorczyk. Nasze karteczki otrzymali też Panie i Panowie, którzy obsługują autobusy dowożące dzieci do przedszkola. W ten sposób podtrzymujemy tradycję przekazywania życzeń i uczymy się pamiętać o innych ludziach.
         Pszczółki piekły tez pierniczki z babcią Dominika, którymi również się podzieliły z samotnymi. Poznały historie narodzin Jezusa oraz obejrzały Jasełka przygotowane przez starszaków. Aż wreszcie pierwszy raz brały udział w przedszkolnej Wigilii, a więc dzieliły się opłatkiem, składały życzenia i uczestniczyły w uroczystym obiedzie. Odwiedził nas również Gwiazdor z bogatymi upominkami. Czarowny czas świąt pozostanie długo w naszej pamięci.