Podczas ostatniego spotkania z muzyką nasze przedszkolaki poznały niesamowite rytmy brazylijskie. Artyści – Julio, Pedro i Monika zaprezentowali dzieciom charakterystyczne brazylijskie instrumenty, które właściwie swoje korzenie muzyczne wywodzą z Afryki. Podczas zabaw muzycy wykorzystali afrykański bęben ata –be – ka oraz dzwonki agogo, jak również tamburyn pandejm. Z wielkim zaciekawieniem obejrzeliśmy taniec – walkę – capoeira. Podczas tego tańca nasze dzieci tworzyły na instrumentach ,,bateriję” oraz capoeirową przyśpiewkę (pera – ne –y). Z wielkim zainteresowaniem wszyscy obejrzeliśmy taniec brazylijski w wykonaniu tancerki w charakterystycznym stroju. Brazylijskie rytmy porwały wszystkich do tańca, w długim korowodzie i w rytmicznych podskokach podążaliśmy za prowadzącą ,,brazylijską tancerką”. Okres karnawałowy trwa i już wkrótce wszyscy będziemy tańczyć na naszym przedszkolnym balu. Ten koncert był małym wstępem do wspaniałych, rytmicznych zabaw przy muzyce.

http://www.kizoa.com/Movie-Video-Slideshow-Maker/d168928366kP524133972o2l1/brazylijskie-rytmy