Mijający czas i zmiany w rozwoju techniki dla nas Zajączków stały się wielkim źródłem do kreatywnej zabawy. Codziennie wcielaliśmy się w ciekawskich poszukiwaczy przeszłości. Z wielkim zainteresowaniem poznawaliśmy przedmioty, które są nieco zapomniane, ale dla ludzi, którzy są teraz naszymi Rodzicami lub Dziadkami były bardzo ważne, ułatwiały i umilały im codzienne życie, właściwie ich dzieciństwo. Zebraliśmy piękną kolekcję starszych przedmiotów, które są WIELKĄ PAMIĄTKĄ mijającego czasu. Z wielką uwagą słuchaliśmy naszych ekspertów – panią Halinę i Zbigniewa Ostrówka oraz panią Małgorzatę Wojdziak, którzy opowiedzieli nam o swoim dzieciństwie i młodości. Ich opowieści były bardzo fascynujące, byliśmy naprawdę ciekawi jak wyglądało życie ludzi, którzy są od nas starsi. Mama Adasia też przygotowała dla nas zabawy z lampą naftową, którą teraz zastąpiła latarka. Latarka okazała się świetną, świetlną zabawką, dzięki której rysowaliśmy różne znaki, cyfry, leniwe ósemki. Czas, w którym my żyjemy zmienił się. Możemy korzystać z różnych technologii informacyjnych, które objaśniła nam pani Kasia Czeszewska. Pani Kasia chyba trochę ,,zaczarowała czas” – bo, gdy napisaliśmy list to wcale nie musieliśmy iść na pocztę! Był to list elektroniczny! Nasza pani zaprowadziła nas do szkoły. Tam pani Jolanta Matuszak pokazała nam, jak można wykorzystać technologię informacyjną na lekcji w szkole. To było bardzo ciekawe doświadczenie. Na zakończenie naszych zabaw przygotowaliśmy KINO ZAJĄCZKÓW, do którego zaprosiliśmy Tygryski. Wspólnie utrwaliliśmy przeliczanie, a przede wszystkim spędziliśmy miło czas. Jesteśmy ciekawskimi Zajączkami, więc przygotowaliśmy relację z naszych zabaw do BBC news. Tę relację przygotowaliśmy w języku angielskim. Czas, który spędziliśmy na ,,technicznych zabawach” był bardzo fascynujący. Dziękujemy wszystkim, którzy pomogli nam zrozumieć przeszłość. Będziemy szanować wszystkie pamiątki z naszego dzieciństwa – gdy będziemy dorośli na pewno spojrzymy na nie z wielkim rozrzewnieniem.

http://www.kizoa.com/Movie-Video-Slideshow-Maker/d169342069kP636779685o2l1/ycie-dawniej-i-dzi

http://www.kizoa.com/Movie-Video-Slideshow-Maker/d169299976kP575582181o2l1/techniczne-odkrycia-zajczkw