Urządzenia elektryczne ułatwiają nam życie. Sprawiają, że wiele czynności możemy zrobić szybciej, lepiej,  dokładniej.  Aby mogły zadziałać, potrzebny jest prąd. Postanowiliśmy wzbogacić swoją wiedzę na temat jak się go produkuje, jak dociera do naszych domów oraz jak w bezpieczny sposób z niego korzystać. Poznaliśmy jak działa elektrownia wodna, słoneczna i wiatrowa. Tata i dziadek Michała, którzy są elektrykami, wprowadzili nas w tajniki prądu, przygotowali dla nas ciekawe eksperymenty, pokazali nam różne niezbędne w swojej pracy urządzenia. Z mamami: Jasia i Michała, z wykorzystaniem tostera, przygotowaliśmy pyszne tosty. Odwiedziliśmy naszą przedszkolną kuchnię, gdzie panie kucharki pokazały nam jakie urządzenia elektryczne pomagają im szybciej przygotować dla nas pyszne obiady. Poznaliśmy budowę sokowirówki i z babcią Dawida przygotowaliśmy pyszny sok na „Zdrowy poranek”. Teraz już wiemy, że życie bez prądu byłoby bardzo trudne, jego produkcja wiąże się z ochroną środowiska i warto go oszczędzać.  Dziękujemy wszystkim za wzbogacenie naszego Centrum Badawczego w ciekawe urządzenia oraz pomoc w realizacji projektu.

http://www.kizoa.com/Movie-Video-Slideshow-Maker/d170129221kP588145731o1l1/prd

http://www.kizoa.com/Movie-Video-Slideshow-Maker/d177719296kP703299957o1l1/tygryskowe-eksperymenty