Ostatni okres przed rozpoczęciem ferii, nasze działania skierowaliśmy na poznanie karnawałowych tradycji. Dowiedzieliśmy się, że ten czas zabawy związany z przebieraniem się w różne stroje jest zupełnie inny w naszym kraju niż w Brazylii i Wenecji. Wykorzystując multimedia poznaliśmy wenecki karnawał i oczywiście związane z nim charakterystyczne maski weneckie oraz strój karnawałowy. Utrwaliliśmy również wiadomości na temat brazylijskich zwyczajów w Rio de Janeiro. Z wielkim apetytem zajadaliśmy się pączkami w Tłusty Czwartek – ten zwyczaj przypomina wszystkim, że niebawem czas zabawy się zakończy. Rozpoczęliśmy więc wielkie przygotowania do naszego przedszkolnego Balu Karnawałowego. Tradycyjnie my, małe dzieci przebrałyśmy się za naszych ukochanych bajkowych bohaterów. Podczas tego wesołego okresu jak tradycja nakazuje, korzystaliśmy z zabaw tanecznych i zajadaliśmy się słodyczami.

http://www.kizoa.com/Movie-Video-Slideshow-Maker/d172816435kP677956055o2l1/zajczki-poznaj-zwyczaje-karnawaowe