Podczas ostatniego koncertu muzycy zabrali nas w podróż na Daleką Północ. Pani Xenia Starzyńska opowiedziała wszystkim ciekawe historie na temat Wikingów. Snując skandynawskie opowieści zapoznała nas z ciekawym życiem wojowników, zamieszkujących tereny obecnej Norwegii ,Szwecji i Finlandii. Spotkanie przy muzyce, to czas kiedy poznajemy różne instrumenty. Tym razem utrwaliliśmy wygląd bębnów, które używane były przez Wikingów na statkach. Bębny nadawały właściwe tempo podczas wiosłowania. Muzycy zaprezentowali również harfę, na której zagrała nam Anna Pluta oraz fiński instrument narodowy – kantelę. Z wielkim zainteresowaniem wysłuchaliśmy również muzykę szwedzkiego tańca narodowego, który nazywa się ,,Polska”, opartego na rytmach polskich utworów. Podczas muzycznej podróży wszystkie dzieci bardzo chętnie włączyły się do żeglowania na drakkarze – statku Wikingów. Na mandoli oraz flecie podczas tej zimowej podróży zagrał nam pan Adam Jakubowski.

http://www.kizoa.com/Movie-Video-Slideshow-Maker/d176366083kP644152073o2l1/podr-na-dalek-pnoc