Przez ostatnie dwa tygodnie grupa KOTKÓW uczestniczyła w projekcie “Poznajemy kulturę Wielkiej Brytanii“. Poznając podstawowe wiadomości o UK dzieci świetnie się bawiły między innymi tworząc flagę, budkę telefoniczną, korony, oglądając przygotowaną prezentacje multimedialną, ucząc się piosenek w języku angielskim, poznając walutę Wielkiej Brytanii ,utrwalając w ten sposób wcześniej poznane słówka, oglądając bajki edukacyjne w języku angielskim, poznając ciekawe miejsca. W ostatnim dniu dzieci, poznały brytyjski zwyczaj picia herbaty (“tea time”). Przedszkolaki poznały i nauczyły się, w jaki sposób podaje się angielską herbatkę. Przygotowując taką herbatkę najpierw należy wlać do kubeczków ciepłe mleko, później dopełnia się je pyszną, aromatyczną herbatą. Na stoliczkach pojawiło się również wcześniej wykonane ciasto „CLASSIC VICTORIA SPONGE” oraz pyszne ciasteczka. Było smacznie i pysznie!( It was delicious!) Głównym celem projektu było pogłębianie wiedzy dzieci o otaczającym je świecie poprzez zainteresowanie ich kulturą i obyczajami krajów anglojęzycznych oraz zaciekawienie językiem angielskim.