Przez minione dwa tygodnie w naszej grupie realizowaliśmy projekt edukacyjny „Wycieczka po Wielkiej Brytanii”. Zapoznaliśmy się z tradycjami, flagą, hymnem, zabytkami oraz symbolami Wielkiej Brytanii. W Centrum Badawczym zgromadziliśmy różne pamiątki, pocztówki z wycieczek lub wakacji. Uczyliśmy się piosenek, rymowanek w języku angielskim oraz  z wykorzystaniem tabletów i aplikacji Kahoot utrwalaliśmy poznane słówka w języku angielskim. Poznaliśmy nazwę stolicy Wielkiej Brytanii oraz najważniejsze budynki Londynu – Big Ben, Pałac Buckingham, London Eye oraz charakterystyczne budki telefoniczne, piętrowe, czerwone autobusy oraz strażnika w tradycyjnym stroju the Royal Guard. Pan Maciej w roli eksperta,  wyjaśnił nam dlaczego Wielka Brytania nazywana jest królestwem, a mama Pawła przeczytała nam bajkę o bardzo popularnym w Wielkiej Brytanii Misiu Paddingtonie. Na zakończenie, stworzyliśmy grę dywanową „Wycieczka do Londynu”, wspólnie z grupą Kotków zorganizowaliśmy tradycyjne w  Wielkiej Brytanii spotkanie przy herbatce, czyli 5 o’clock oraz upiekliśmy Classic Victoria Sponge – tort królowej Victorii, która właśnie owo ciasto jadła do swojej popołudniowej herbatki. To były pracowite dwa tygodnie, które  wzbogaciły naszą wiedzę na temat kultury krajów anglosaskich.

http://www.kizoa.com/Movie-Video-Slideshow-Maker/d177016342kP582137664o1l1/londyn

http://www.kizoa.com/Movie-Video-Slideshow-Maker/d177720415kP613436707o1l1/niespodzianka