Kolejny już raz mieliśmy okazję rozwinąć swoją wiedzę na temat krajów anglojęzycznych. Tym razem z okazji Dnia Świętego Patryka poznaliśmy tradycje Irlandii. Z zaciekawieniem słuchaliśmy różnych opowiadań na temat symboli – trójlistnej koniczynki oraz irlandzkiego skrzata Leprechauna. W czasie irlandzkiej piosenki dla dzieci nauczyliśmy się tańczyć, skakać, klaskać oraz wykonywać skłony w prawą i w lewą stronę. Podczas zabawy utrwaliliśmy angielskie słówka – dance, bow, clap, jump, right, left, Laprechaun, hat, clover. Oglądając film animowany poznaliśmy legendę o świętym Patryku, a później z owoców wykonaliśmy łodzie, na których Patryk już jako misjonarz przypłynął do Irlandii. Świetną zabawą dla nas było wykonanie olbrzymiego kapelusza, który jest niewątpliwie znakiem rozpoznawczym Irlandczyków. Święto, które obchodziliśmy w ostatni czwartek na pewno wzbogaciło naszą wiedzę na temat Irlandii. Na pewno będziemy tę wiedzę utrwalać

http://www.kizoa.com/Movie-Video-Slideshow-Maker/d179022904kP621335434o2l1/dzie-witego-patryka