W czwartek, 15 marca,  po raz pierwszy w naszej grupie obchodziliśmy Dzień Świętego Patryka – irlandzkie święto narodowe i religijne. Obowiązującym kolorem tego dnia była zieleń, nawiązująca do trawiastego krajobrazu Irlandii i symbolizująca koniczynę. Poznaliśmy legendę o św. Patryku – patronie Irlandii, zwyczaje i symbole związane z tym świętem oraz dowiedzieliśmy się jak wygląda flaga tego kraju. Poznaliśmy małego skrzata Irlandii o imieniu Leprechaun,  który, jak głosi legenda, ukrywa złoto na końcu tęczy. Wzbogaciliśmy nasze słownictwo o nowe wyrazy w języku angielskim – rainbow, gold, shamrock, Leprechaun oraz świetne się bawiliśmy przy dźwiękach irlandzkiej muzyki. Na zakończenie czekała na nas zielona, smaczna niespodzianka – zielona galaretka, zielone owoce, zielone soki oraz kolorowa tęcza. Wszystkim Tygryskom ten dzień upłynął bardzo ciekawie i radośnie.

http://www.kizoa.com/Movie-Video-Slideshow-Maker/d178680514kP595133695o1l1/dzie-witego-patryka