W dniach 15 i 16 marca w ramach współpracy miedzygrupowej naszego przedszkola oraz integracji między placówkami w naszym przedszkolu zostały zorganizowane obchody Dnia św. Patryka. W projekcie brały udział Jeżyki z panią Sabiną Marcinkowską i Pszczółki z panią Aldoną Markwitz oraz klasa IV c ze Szkoły Podstawowej w Ryczywole wraz z wychowawcą, panią Karoliną Zimną. Spotkania miały na celu poznawanie kultury krajów anglojęzycznych.
          Pierwszego dnia uczniowie szkoły odwiedzili nas w przedszkolu, przedszkolaki poznały święto narodowe i religijne Irlandii oraz zwyczaje i tradycje z nim związane. Starsi koledzy pomogli nam zapamiętać kilka słów w j. angielskim związanych z Dniem św. Patryka i przygotowali zabawę w wykradanie skarbu Leprechaunowi… a my z pomocą rodziców, przygotowaliśmy zdrowy poczęstunek w iście irlandzkim stylu…
          Drugiego dnia dzieci z całego przedszkola zostały zaproszone do szkoły, aby uczestniczyć w zielonym święcie razem z klasami I-III. Nauczyły się rymowanki po angielsku i kroków do niej. Poszerzyły swoje wiadomości na temat Irlandii, poznały jej flagę oraz symbole i zwyczaje związane z obchodami Dnia św. Patryka. Poznały postać św. Patryka i symbolikę trójlistnej koniczynki oraz legendy związane z postacią skrzata Leprechauna, tęczą i garnkiem złota. Uczestniczyliśmy też w konkursie na najlepsze przebranie Leprechauna.
          Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie.
Aldona Markwitz
Sabina Marcinkowska