We wtorek, 20 marca w sali wiejskiej w Skrzetuszu odbyło się wielkanocne spotkanie, na które zostały zaproszone wszystkie dzieci z naszego przedszkola. Już kolejny raz powitała nas serdecznie przewodnicząca Koła Gospodyń Wiejskich w Skrzetuszu Pani Jolanta Furman wraz z gronem Pań należących do KGW. Podczas imprezy wszystkie przybyłe dzieci z wielką radością uczestniczyły w zabawach ruchowych. Przedszkolaki sprawdziły się doskonale podczas skoków zajęczych i ,,zajadając sianko”, skradały się jak liski do kurnika i wybierały jajka, toczyły jajka w slalomie, przenosiły jajka na łyżce. Po części zabaw ruchowych, wszystkie dzieci z wielkim zapałem zabrały się do ozdabiania świąt wielkanocnych. Przedszkolaki wyklejały kurczaki, zajączki….. z masy solnej, wyklejały z papieru różne zajączki i kurczaki, wykonały olbrzymi kosz jajek, ozdabiały wiklinowe i styropianowe jajka. W przerwie pomiędzy różnymi zabawami z wielkim apetytem zajadały się słodkimi niespodziankami. Chętne dzieci mogły wykonać sobie pamiątkowe zdjęcie w foto – zajączku. Nad całością imprezy czuwał oczywiście najważniejszy gość – ZAJĄCZEK WIELKANOCNY, który oceniał zadania dzieci. Naszemu ZAJĄCZKOWI tak bardzo podobała się impreza, że zaprosił również swojego kolegę! Wszyscy chętnie uczestniczyli w zabawach tanecznych, które prowadzone były przez DWA SZARAKI.
Wielkanocne spotkanie było bardzo udane. Dziękujemy serdecznie wszystkim zaangażowanym rodzicom, którzy bardzo chętnie włączyli się w przygotowanie imprezy oraz anonimowym sponsorom. Szczególne podziękowanie składamy Pani Natalii Wieczorek, która przygotowała całe MNÓSTWO wiklinowych jajek.
Na ręce Pani Jolanty Furman dla całego Koła Gospodyń Wiejskich składamy podziękowania za pomoc w przygotowaniu sali. ZAJĄCZKOM WIELKANOCNYM – za super zabawę z PRZEDSZKOLAKAMI.

                                                                                                                   Agata Bukowska, Monika Szczecina, Wanda Wolniewicz

http://www.kizoa.com/Movie-Video-Slideshow-Maker/d179937148kP622968423o2l1/wielkanocne-spotkanie-w-skrzetuszu