Projekt edukacyjny w Tygryskach

Przez minione dwa tygodnie grupa Tygrysków realizowała projekt edukacyjny  CZŁOWIEK – CUDOWNA MASZYNA. Badaliśmy ludzkie ciało, dzięki czemu dowiedzieliśmy się wielu niezwykle interesujących rzeczy oraz poruszaliśmy bardzo istotne kwestie. Dowiedzieliśmy się, że ciało składa się z kości, mięśni oraz, że pokryte jest skórą. Uczyliśmy się o zmysłach, które pomagają nam poznawać świat oraz o tym, że zmysły potrzebują czasem pomocy: wzrok-okularów, słuch- aparatu słuchowego. Poznaliśmy ogromną rolę mózgu, serca, w naszym ciele oraz poznaliśmy drogę pokarmu przez nasze ciało. Wyruszyliśmy na wycieczkę do hali widowiskowo-sportowej, gdzie mogliśmy poznać sposoby wzmacniania naszej tężyzny fizycznej oraz ćwiczyliśmy na siłowni „Pod chmurką”. Pani Ania, w roli eksperta opowiedziała nam o prawidłowym oddechu oraz przeprowadziła ciekawe zabawy oddechowe. Nauczyliśmy się piosenki w języku angielskim „One little finger”. Na zakończenie projektu salę zamieniliśmy w gabinety lekarskie, utrwalaliśmy części ciała po angielsku, nazwy specjalistów, a przede wszystkim świetnie się bawiliśmy!

http://www.kizoa.com/Movie-Video-Slideshow-Maker/d186600436kP643391464o1l1/no-title