Przyroda zawsze nas bardzo ciekawiła. Zawsze wnikliwie obserwowaliśmy jej zmiany w różnych porach roku. Tym razem, gdy znowu nadeszła wiosna, postanowiliśmy podjąć różne działania, aby utrwalić swoją wiedzę i umiejętności. Wiele wrażeń dostarczyła nam wycieczka na pole i ogródki działkowe. Tam poznaliśmy etapy prac ogrodowych, ponieważ wnikliwie obserwowaliśmy ogrodników, ludzi którzy z wielką chęcią prezentowali nam swoje uwagi na temat wykonywanych prac ogrodowych, używanych narzędzi, sadzonych roślin. Zaobserwowaliśmy również zmiany na wiosennej łące. Dowiedzieliśmy się również, że pole jest bardzo mokre i tam niestety nie mogą być wykonywane prace wiosenne. Słoneczko musi najpierw osuszyć ziemię. Z wielkim zapałem zabraliśmy się również do naszych prac ogrodowych. W naszym ogródku pojawili się również nasi nowi przyjaciele – Psikus i Wąsik. Te dwa zabawne ogrodowe zajączki otrzymaliśmy od rodziców Kamila – pni Lucyny Ratajczak i Karola Przybyszewskiego – serdecznie dziękujemy. Drewniane zajączki bardzo nam się podobają! Zaprosiliśmy też na specjalne zajęcia naszych rodziców, którzy obserwowali nasze przyrodniczo –matematyczne zmagania. Poszło nam bardzo dobrze – zaprezentowaliśmy również zabawę Mr Farmer w języku angielskim i wygraliśmy milion! Realizując różne wiosenne zadania zauważyliśmy, że nasza wiedza rozwinęła się tak samo mocno, jak przyroda wokół nas!

http://www.kizoa.com/Movie-Video-Slideshow-Maker/d188112193kP600899584o2l1/wiosna-u-zajczkw